1-5

Jak zaczęła się Twoja przygoda z klubem BIO-SFERA?

Przypadek. Poszukiwałam zajęć z jogi blisko mojego miejsca zamieszkania. Weszłam na rekonesans i tak zostałam 🙂 Trafiłam na Kubę, który w ciągu 5 minut przekonał mnie do zajęć w Waszym klubie. Na pierwsze zajęcia zapisałam się do Diany.

Diana – Twoja energia, Twój ciepły głos, Twoje zaangażowanie zachwyciło mnie i postanowiłam zostać. Twoje cenne uwagi utkwiły mi w głowie i stosuje je w życiu codziennym.

Byłam taka zachłanna na udział w zajęciach, że postanowiłam przetestować wszystkie ( no prawie wszystkie): rozciągające, prozdrowotne, wzmacniające i cardio.

Następne zajęcia u Adama ( dostałam ostry wycisk). Wydawało mi się, że jestem w dobrej kondycji fizycznej, ale po zajęciach u Adasia uświadomiłam sobie, że muszę jeszcze dużo nad sobą pracować. Adaś sprowadził mnie na ziemię.

Natalia – dbasz o perfekcyjne wykonywanie ćwiczeń.

Zofka – Twój zapał i energia udziela się wszystkim.

Ola – trening na rowerach. Oj! Chociaż regularnie jeżdżę na rowerze to na pierwszym treningu uda „paliły”.

Kasia (fizjoterapeta) – pomysł na zajęcia fizjoterapeutyczne w 100% trafiony. Kasia na zajęciach koryguje nasze wady postawy i „męczy” nas ćwiczeniami 🙂

A masaż u Niej znakomity – polecam każdemu!

Urocza, sympatyczna Madzia w recepcji motywuje i zachęca do udziału w zajęciach. Madziu! Tobie szczególne podziękowania, że o mnie pamiętasz i wpisujesz mnie w grafik.

Agnieszka – bardzo sympatyczna i  miła.

Justyna – przepraszam, że nie byłam jeszcze u Ciebie na zajęciach ale obiecuję, że przyjdę i dam Ci się zmęczyć 🙂

Treningi z Wami nie są nudne, a czas na nich biegnie bardzo szybko. Z Waszych treningów wychodzę zmęczona, ale zadowolona i szczęśliwa.

Pamiętasz od kiedy jesteś z Nami?

Pamiętam dokładnie. Zaczęłam od października 2015. Już ponad rok jestem z Wami i absolutnie tego nie żałuję. W  klubie panuje super atmosfera. Jest zupełnie inaczej niż w dużych klubach fitness. Tam każdy jest anonimowy.  W BIO-SFERZE jest jak w rodzinie. To bardzo duża zaleta. Z każdym instruktorem można porozmawiać, zapytać i uzyskać poradę. Z przyjemnością przychodzę na zajęcia…, a najbardziej uwielbiam stan kiedy jestem„skatowana” fizycznie i jednocześnie odprężona psychicznie. Nie ma nic lepszego na dobre samopoczucie.

Jakie były początki?

Zanim do Was trafiłam byłam i nadal jestem osobą aktywną (taniec, rower, tenis, bieganie, chodzenie po górach, narty, piłka nożna), ale po pierwszych zajęciach przejrzałam na oczy i stwierdziłam, że mam bardzo dużo jeszcze do nadrobienia.

Jak teraz Ci się ćwiczy – weźmy pod uwagę, że chodzisz na różne rodzaje zajęć (wzmacniające, prozdrowotne, modelujące)? 

Znacznie poprawiłam swoją kondycję. Jak wspomniałam wcześniej wspólnie z mężem chodzimy dużo po górach. Lubię biegać. Mam swoją ulubioną trasę w górach, po której biegam od kilku lat. Trasę gdzie w jedną stronę jest ostro w dół, a z powrotem niestety ostro pod górę (nigdy nie udało mi się podbiec do góry bez odpoczynku). W tym roku po raz pierwszy udało mi się to zrobić. Warto było męczyć się na zajęciach i wylewać siódme poty, żeby poczuć satysfakcję, że nareszcie się udało. Zajęcia wzmacniające, cardio – poprawiły znacznie moją kondycją, udział w zajęciach prozdrowotnych (joga, zdrowy kręgosłup, pilates,rozciąganie) – spowodowały, że moje ciało jest lepiej rozciągnięte. Chociaż nie na tyle na ile  życzyłaby sobie tego terrorystka Diana 🙂

Wiemy, że uwielbiasz góry – opowiedz coś więcej 🙂 

Pasją zaraził mnie mój mąż. Jesienią wędrówki, zimą narty. Uwielbiamy wspólnie chodzić po górach, a wrzesień to nasz ulubiony miesiąc na górskie wędrówki. Kroczenie tatrzańskimi szlakami to prawdziwa uczta dla zmysłów. Jesień w górach jest cudowna. Tatry zachwycają swym pięknem, a dookoła rozciągają się cudne widoki. Czujesz wtedy wolność, dookoła ciszę, spokój i zapominasz o wszystkim. Byłam w wielu miejscach w Tatrach zarówno w polskiej jak i słowackiej części i za każdym razem chętnie tam wracam.

Od czego zaczęła się Twoja historia z bieganiem?

Tak naprawdę to nie wiem od czego. Biegałam bardzo nieregularnie zazwyczaj na miesiąc przed wyjazdem w góry, żeby poprawić kondycję i mieć siłę do wędrówek górskich. Wyjście na „spacer” po górach to często po kilka, kilkanaście godzin i sporo kilometrów do przejścia. W czasach szkolnych trenowałam biegi sprinterskie (bardzo nie lubiłam biegać długich dystansów – 3000 m wtedy to było dla mnie prawie maraton ) Później długo, długo była przerwa. Tak naprawdę zaczęłam biegać ( bardzo nieregularnie) od dwóch lat. W tym roku- IV.2016 pierwszy mój start w biegu masowym w Justynowie na 10 km ( z ekipą z BIO-SFERY). Dziękuję Wam za świetną atmosferę w czasie biegu i po biegu. To Wy mnie namówiliście na start w tym biegu. Zajęłam trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej (chyba nikt się tego nie spodziewał, a ja tym bardziej). To zmotywowało mnie do częstszych treningów i do dalszych startów w biegach masowych. Później start w biegu Rosmann Łódź, bieg Fabrykanta Łódź, bieg w Tomaszowi Maz.

Bieganie dodaje wiary w siebie, uczy cierpliwości. Jest także okazją do przemyśleń, nabrania dystansu i wewnętrznego spokoju.

Na swoim koncie masz puchary, medale i wyróżnienia. Co czułaś, gdy je odbierałaś?

Na pewno jest radość jak się staje na podium i odbiera puchar,… ale nie to jest dla mnie najważniejsze. Najistotniejsze jest pokonanie własnych słabości, satysfakcja z pokonanego dystansu i doskonałe samopoczucie. Oczywiście, że zaczyna cię to wciągać i po zakończonym biegu myślisz o następnym starcie i o tym, żeby poprawić wynik.

Jakie są Twoje plany na kolejne biegi?

Udział w biegach City Trial – seria 6 biegów przełajowych od października do marca – dystans 5 km

Bieg Niepodległości Łódź – 11 listopada 2016 – dystans 10 km

Bieg Trzech Króli 6 stycznia 2017 – dystans 5 km

IV 2017 „ Dycha Justynów” – liczę, że ekipa Bio- Sfery też pobiegnie.

Co Cię motywuje, aby biec dalej?…,aby zapisywać się na kolejne biegi?

Motywacją jest możliwość sprawdzenia się i poprawienie wyniku. Przed każdym biegiem zakładam sobie w jakim czasie chciałabym przebiec i staram się temu podołać. Na razie mi się to udaje.

Dokończ proszę zdanie:

Klub BIO-SFERA to dla mnie… miejsce gdzie mogę się zrelaksować, a przy okazji zadbać o swoją kondycję i sprawność fizyczną.

Bieganie to dla mnie… recepta na zdrowy styl życia i doskonałe samopoczucie.


1-11Skoro czytasz, napisz coś – może to doceni ktoś 🙂

Setki przeczytanych książek i jeszcze więcej w kolejce do przeczytania. Jak nie zginąć w tym gąszczu literatury?

Zdecydowanie polecam serwis http://lubimyczytac.pl/

Znaleźć tam można chyba wszystkie książki, różnych wydawnictw i z różnych lat ich wydania.  Po założeniu konta mamy możliwość dodawania książek do półek (te, które przeczytaliśmy, czytamy aktualnie lub przeczytać chcemy, które posiadamy lub chcemy otrzymać w prezencie). Dodatkowo możemy pokusić się o recenzję danej książki lub chociażby wyrazić swoja opinię o danej pozycji za pomocą tzw. gwiazdek. Jeśli nasi znajomi też mają tam konto, możemy ich odnaleźć i zaprosić, aby mogli śledzić naszą czytelniczą przygodę. Serwis ten przesyła również informacje na e-maila o promocjach z różnych księgarni oraz o wydawniczych nowościach.

Na stronie internetowej pojawiają się także konkursy, w których nagroda jest dana książka. Należy wysłać tekst na zadany temat – odnosi się od do książki, którą aktualnie można wygrać. I tak, na przykład niedawno ogłoszony został konkurs:

„Podmiana bohaterek – wyraj książkę „Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)”.

Motyw odcięcia bohaterów od świata zewnętrznego jest ciekawym zabiegiem, dodającym grozy. Wyobraźcie sobie, że macie możliwość zaingerowania w najnowszą powieść Anny Fryczkowskiej – podmieńcie bohaterki książki na sześć innych żeńskich postaci literackich. Kogo umieścilibyście w podwarszawskiej willi? Bohaterki romansów i kryminałów, czy może sięgniecie po postaci z książek fantasy? Do dzieła!

Zgłosiłam tekst, który brzmiał następująco:

„Myślę, że ciekawym zestawem bohaterek będą „kobiety Szekspira”, tj. postacie z jego dzieł. Weźmy na przykład:
* Julię („Romeo i Julia”) wrażliwa i uczuciowa, ale jednocześnie zdecydowana i wytrwała;
* Lady Makbet („Makbet”) pewna siebie, nie boi się popełnić zbrodni w imię wyższych celów;
* Desdemonę („Otello”) niewinna, ufna, otwarta;
* Ofelię („Hamlet”) krucha, czuła, bezradna;
* Hermię („Sen nocy letniej”)energiczna, żywa;
* Katarzynę („Poskromienie złośnicy”) buntowniczka, indywidualistka;
Gdy spotkają się tak różne charaktery i kobiety o tak odmiennych postawach, złożone, a wręcz skomplikowane… Oj będzie się działo :-)”

Konkurs trwał  tydzień. Zgłoszeń było prawie 40.

4 listopada konkurs został zakończony iokazało się, że wygrałam 🙂

Teraz z niecierpliwością czekam na otrzymanie nagrody, która zostanie przesłana przez wydawnictwo Burda.

Jak ja nie lubię czekać na nową książkę 🙂


1 (5)

Zawsze (nie czasem) biegamy sobie razem 🙂

Bieganie?

Nie, dziękuję.

Ja się codziennie nachodzę w pracy, wystoję w kuchni, wspinam po schodach wchodząc do domu… Niby każda wymówka jest dobra, ale czy na pewno?

W moim przypadku zaczęło się dość niewinnie. W klubie BIO-SFERA padła propozycja wspólnego startu 30.04.2016r w zawodach 8. Dycha Justynów – Janówka na 10 km. Zapisaliśmy się, pobiegliśmy i… bakcyl złapany. Nie dla zajęcia wysokiej lokaty, nie na pokaz…,a  raczej dla sprawdzenia się i fajnego spędzenia razem czasu. Było super: śmiechy, rozmowy, wspólne zdjęcia, wsparcie.

Bardzo cieszę się, że udało mi się namówić na pierwszy bieg Mojego Męża Rafała. Teraz już zawsze biegamy razem, motywujemy się wzajemnie i trzymając się za ręce wbiegamy na metę 🙂

Na kolejne biegi nikt nie musiał Nas namawiać – same „wbiegały” Nam pod nogi:

*28.05.2016r – 14. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run,dystans 10 km

*18.06.2016r – III Marsz i Bieg Lasem Kraszewkim,dystans 7 km

*28.08.2016r – VI Bieg Fabrykanta, dystans 10 km

* 4.09.2016r – 35. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego, dystans 10 km

Oczywiście nikt nie każde biegać w parze/zespole. Zawsze można włożyć słuchawki w uszy, zapuścić ulubione utwory/stację radiową i pokonać dany dystans samemu – też tak robię, gdy trenuję sama. Zaczynajmy od małego kilometrażu lub od czasu, jaki chcemy poświęcić na bieg – może to być, np. 10-15 min. Później już wejdzie w nawyk i dzień bez treningu będzie dniem straconym . Pamiętajmy jednak o tym, żeby się nie przetrenować, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Przygotowanie do biegu i regeneracja po nim są niezbędnymi elementami.

Polecamy też zajęcia GRUPA BIEGOWA z Adamem (soboty godzina 9:00 – 9:55), podczas których można świetnie przygotować się do różnych dystansów.

Z Rafałem mamy za sobą już 4 biegi, za każdy z nich otrzymaliśmy medal, a przed biegiem odebraliśmy tzw. pakiety startowe, które zawierały różne rzeczy. Zaczynając oczywiście od torby z logotypami sponsorów, poprzez numer startowy, ulotki, energetyki, w niektórych przypadkach były nawet koszulki czy kosmetyki. Po obecnym sezonie trzeba było zainwestować w wieszak na medale – nie będą przecież wisieć na wieszaku od ubrań 🙂

Tak się wkręciliśmy, że dokonaliśmy już rejestracji na kolejne biegi – tym razem będą to dystanse 5 km. Od niedzieli 30 października rozpoczynamy CityTrail, czyli serię 6 biegów w sezonie jesień/zima 2016/2017, w Parku 3-go Maja.

Dodatkowo 9 października bierzemy udział w III Biegu Instytutu Lotnictwa w Warszawie, zaś 16 października biegniemy w Gdańsku.

Trzymajcie proszę kciuki!

A może chcecie się przyłączyć? 

DSC_0631


1 (11)

W dużej mierze o rowerze  🙂 (publicznym) 

Piękna pogoda, chciałoby się gdzieś wyrwać na miasto… Wszędzie daleko, więc trzeba się jakoś przemieścić. Z MPK, jak zapewne same wiecie, bywa różnie, samochodu brak, więc pozostaje dostępna od niedawna opcja Łódzkiego Roweru Publicznego…., ale żeby nim pojechać gdziekolwiek, trzeba go wypożyczyć, a żeby go wypożyczyć?  Już pokrótce tłumaczę. Musimy założyć konto na stronie https://lodzkirowerpubliczny.pl/ dokonać opłaty i już możemy pędzić do pierwszej najbliższej stacji z rowerami . Niestety, rowery nie stoją na każdym skrzyżowaniu, jakbyśmy chciały, a jeśli już znajdziemy upragnioną stację, okazać się może, że nie ma tam już żadnych wolnych rowerów. Na szczęście z pomocą może przyjść Nam powyższa strona internetowa z mapką stacji lub aplikacja na telefon.

Duży minus, to brak stacji w pewnych częściach Łodzi. Słyszałam jednak, że w przyszłym roku ma powstać ponad 100 nowych rowerowych „wypożyczalni”. Szkoda również, że niektórzy użytkownicy nie potrafią zadbać o nieswoje mienie :-/ Jeśli natrafiliście na niesprawny rower warto go oznaczyć. Robi się to poprez odwrócenie siodełko tyłem do przodu.

Osobiście uwielbiam ten środek lokomocji, bo nie muszę martwić się o pozostawiony rower. Za niewielką opłatą (1 zł za godzinę jazdy), dojechać mogę z jednego końca miasta na drugi – ścieżek rowerowych jest pod dostatkiem. Rowery są bardzo wygodne, mają światełka dające poczucie bezpieczeństwa oraz koszyczek na kierownicy.

To kiedy wsiadamy na Łódzki Rower Publiczny i jedziemy? 😉

P.S. Spieszmy się, bo z rowerów możemy korzystać do listopada. Następne wypożyczenia możliwe będą od marca przyszłego roku. Powyższy czas przeznaczony jest na serwis rowerów.

 

1 (7)

Po co? Komu? Na co?

Nie dla lansu, nie dla fajnych kolorów, nie bo jest modne… 🙂

Kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne, polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi plastrami w celu…

1. Łagodzienia bólów pourazowy (będący wynikiem kontuzji lub wypadku); kręgosłupa (zespoły bólowe kręgosłupa).

Plastry łagodzą nie tylko ból kręgosłupa, lecz także inne objawy, takie jak ograniczenie zakresu ruchu, uczucie zablokowania w kręgosłupie, ostry i promieniujący do kończyn ból, a nawet zawroty głowy.

2. Neutralizowania nadwyrężeń i rozluźnienia zbyt napiętych mięśni.
Plastry rozluźniają naciągnięte i nadwyrężone mięśnie, odciążają je, normalizują ich napięcie, gdyż przejmują ich funkcję lub wspomagają ich pracę.

3. Zapobiegania kontuzjom.
Plastry ułatwiają przemieszczanie się mięśni względem powięzi i stabilizują stawy, co jest pomocne w trakcie treningu.

4. Przeciwdziałania skurczom.
Plastrowanie pomaga nie tylko sportowcom, których „złapał” skurcz, lecz także osobom, które, np. zmagają się ze skurczami łydek w czasie snu.

5. Poprawienia krążenia.
Plastry dają ten sam efekt co drenaż limfatyczny – wspomagają odprowadzanie limfy i poprawiają krążenie. W związku z tym plastrowanie jest polecane np. kobietom po mastektomii lub osobom, które zmagają się z opuchniętymi nogami (np. kobiety w ciąży).

6. Niwelowania zmarszczek.
Jak twierdzi dr Kenzo – twórca kinesiotapingu, taśma zapobiega powstawaniu zmarszczek. On sam używa jej na noc, przed pójściem do łóżka i zdejmuje rano. Przekonuje, że jej regularne używanie może zapobiec zmarszczkom, zmianom skórnym, a także cieniom pod oczami.

7. Walki z rozstępami.
Kinesiotaping pomaga kobietom ciężarnym nie tylko się zrelaksować, lecz także zapobiec rozstępom.


 

 

fizjo

 Chcesz uciec od pośpiechu i miejskiego zgiełku do świata SPA, gdzie prze­pla­tają się zapa­chy, dźwięki i dotyk?

Pragniesz szybko i skutecznie zwalczyć wszelkie problemy estetyczne związane ze zwiotczałą, mało elastyczną skórą oraz cellulitem?

Boli Cię kręgosłup, odczuwasz dyskomfort w barku, a może masz problemy z kolanami?

Nie czekaj!

Długo utrzymujący się stan napięcia może prowadzić do trwałych zmian zwyrodnieniowych!

Masaż jest niezastąpionym lekarstwem dla zestresowanego i zabieganego człowieka współczesnych czasów. Ponad to jest lekiem zdrowym i bezpiecznym, ponieważ nie sposób go przedawkować 🙂

Masaż relaksacyjny

To idealny sposób na zneutralizowanie zmęczenia zarówno fizycznego , jak i psychicznego. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe stresy – sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. Aby zapomnieć o problemach dnia codziennego i odzyskać utraconą witalność warto zafundować sobie masaż.To doskonały sposób na wypoczynek po nużącym dniu.  Wykonany przy użyciu gorących aromatycznych olejków, oddziałują na wszystkie zmysły, przynosząc spokój i ukojenie.

Masaż leczniczy

Siedzący tryb  życia, wymuszona pozycja w  pracy oraz permanentny stres niesie za sobą wiele bolesnych  dolegliwości.  Marzysz o  pozbyciu się uczucia sztywności i  złagodzeniu bólów migrenowych? Chcesz zapomnieć o bólach w odcinku  lędźwiowym kręgosłupa, które nie pozwalają Ci spać? Wybierz masaż leczniczy. Masaż ten obniża napięcie mięśniowe, dzięki czemu zwiększa zakres ruchu przykurczonych mięśni i pozwala na łatwiejsze wykonywanie czynności dnia codziennego bez odczuwania bólu.

Masaż odchudzający

Wspaniale wspomaga nasze dążenia do pięknej i smukłej sylwetki. Należy jednak pamiętać, iż sam masaż nie sprawi, że stracimy kilka zbędnych kilogramów. Ma on na celu poprawę kondycji skóry, redukcję cellulitu oraz rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej. Poprawia cyrkulację krwi, co sprawia, że Twoje mięśnie są bardziej odżywione i dotlenione. Dzięki temu ich wydajność wyraźnie wzrasta, a Twoje treningi mogą być jeszcze bardziej efektywne.

* Po masażu zaleca się trening, co przyczyni się do przedłużenia jego efektów.

Masaż stawowy (centryfugalny)

To masaż leczniczy stosowany po urazach stawowych takich  jak stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, a także po kontuzjach związanych z elementami okołostawowymi (więzadła, ścięgna, torebki stawowe, mięśnie).

Masaż niesie za sobą:

– przyspieszenie gojenia się tkanek;
– wzrost wytwarzanej mazi stawowej;
– rozluźnienie tkanek okołostawowych.
Czynniki te powodują zmniejszenie bólu i szybsze ustąpienie stanu zapalnego, a tym samym obrzęku stawu.

Masaż odprowadzający

Jesteś obolała po treningu, szukasz sposobu na pozbycie się zakwasów? Jednocześnie chciałabyś utrwalić efekty swoich  treningów oraz pozbyć się obrzęków? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś TAK,…ten masaż jest dla Ciebie.  Ma on na celu stymulowanie i poprawienie krążenia płynów w układzie limfatycznym organizmu. Wspomaga usuwanie produktów przemiany materii, uwalnia organizm z  toksyny oraz likwiduje uczucie ciężkich i opuchniętych  nóg.

Masaż Twarzy, szyi i dekoltu

 • Masaż oraz gimnastyka twarzy, szyi i dekoltu to naturalne metody na zachowanie młodości i urody. Wygląd twarzy zależy nie tylko od naskórka, ale i od warstw położonych głębiej: skóry właściwej, tkanki podskórnej, mięśni i rusztowania kostnego. Pod skórą twarzy pracuje ponad 50 mięśni, większość z nich to tzw. mięśnie mimiczne (inaczej wyrazowe). Współpraca mięśni ze skórą wpływa na jakość i wygląd skóry: jędrność, gładkość, ukrwienie i koloryt. Masaże oraz treningi mięśni twarzy pozwalają na opóźnianie objawów starzenia się skóry. Wzmacniają masę mięśniowa, zwiększają ukrwienie oraz  pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Podczas masażu niwelowane są zmarszczki w okolicy czoła, kącików oczu, tzw. „kurze łapki”, bruzdy przynosowe, a także zmarszczki widoczne w okolicy ust.

Masaż dla kobiet w ciąży

Kobiety w ciąży mogą a nawet powinny korzystać z masażu. Celem masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu. W miarę jak dziecko rośnie, u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała. Kręgosłup jest przeciążony. Na ogół lędźwiowy odcinek kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu. Przeciążenie mięśni i kręgosłupa wywołuje silny ból i zniechęca do poruszania się. Poza tym rosnący płód uciska naczynia krwionośne powodując zaburzenia krążenia, czego efektem jest zastój krwi w nogach. To główne powody, dla których masaż u kobiet w ciąży jest wskazany.

Masaż odbywa się w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej. Systematyczny masaż zapewnia stymulację, wzmocnienie i odbudowę mięśni przykręgosłupowych. U wielu kobiet w okresie ciąży dają o sobie znać skutki wad postawy, wcześniej przez nie w ogóle nie odczuwane. Dlatego dobrze jest od 12 tygodnia ciąży rozpocząć stosowanie regularnych masaży, które pomogą przyszłym mamom podtrzymać dobrą formę.

Masaż przynosi dobre samopoczucie, usuwa napięcie oraz dodaje energii. Poprawia także krążenie, co daje efekt uspokajający i wzmacniający. Regularny masaż podczas ciąży pomaga się odprężyć, zmniejsza zmęczenie, a także łagodzi wszystkie bóle, zwłaszcza pleców.

Przeciwwskazaniem do wykonania masażu jest 1 i 2 miesiąc ciąży, choroby sercowo – naczyniowe, cukrzyca ciężarnych, stany zapalne, niedokrwistość, nieprawidłowy przebieg ciąży, 9 miesiąc ciąży.

Dla bezpieczeństwa własnego i płodu zalecamy każdorazowo konsultację ze swoim lekarzem prowadzącym. To lekarz prowadzący podejmuje decyzję o tym czy masaż lub seria masaży powinna być wykonana!!!

Kinesiotaping

To metoda fizjoterapeutyczna, która bazuje na znakomitej znajomości anatomii i fizjologii człowieka, a także na biomechanice i kinezjologii. Polega na oklejaniu ciała specjalnymi taśmami – plastrami. Odpowiednio założone aplikacje, oddziałują na skórę, tkanki miękkie układu ruchu, tj: mięśnie, powięzie, ścięgna, więzadła, a także na elementy stawowe. Ściśle określony sposób klejenia stymuluje układ limfatyczny, poprawia krążenie, reguluje tonus mięśniowy i aktywuje układy uśmierzające ból. Elastyczne, przepuszczające powietrze i wodoodporne plastry, które swoimi właściwościami przypominają ludzką skórę, sprawiają, że pacjent może cieszyć się pozytywnymi efektami rehabilitacji wiele dni po terapii.

Kinesiotaping pomoże przynieść ulgę przy bólach głowy, kręgosłupa czy stawów, a także w przypadku urazów i przykurczów mięśniowych czy porażeniu lub osłabieniu mięśni. Plastry stosuje się też przy deformacji w obrębie narządu ruchu (np. paluch koślawy – hallux valgus), obrzękach kończyn górnych i dolnych (np. po mastektomii – leczeniu operacyjnym raka piersi), stanach pourazowych (np. po złamaniach kości, skręceniach, zwichnięciach). Taśmy możemy aplikować również na blizny pourazowe i pooperacyjne.

Wskazań do masażu jest wiele. Oto kilka z nich:

 •  stany po złamaniach kości, stany pourazowe (po zdjęciu opatrunku gipsowego),
 •  stłuczenia, skręcenia,
 •  stany pooperacyjne, blizny,
 •  przewlekłe zapalenia stawów, mięśni, ścięgien,
 •  choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe,
 •  zespół bólowy ścięgna Achillesa,
 •  wady wrodzone oraz zaburzenia rozwoju narządu ruchu,
 •  wady postawy i stany wywołane przeciążeniem mięśni oraz stawów,
 •  zespoły bólowe kręgosłupa,
 •  porażenia i niedowłady,
 •  choroby przemiany materii,
 •  choroby reumatoidalne stawów,
 •  nerwobóle,
 •  kręcz szyi,
 •  nadwaga

Jak powszechnie wiadomo, masaż jest bardzo pożytecznym i przyjemnym zabiegiem, lecz występują również przeciwwskazania do jego wykonania, a to m.in. :

 •  wszystkie ostre i niektóre podostre stany zapalne,
 •  choroby przebiegające z wysoką gorączką (powyżej 38 st.C),
 •  choroby nowotworowe (złośliwe i niezłośliwe),
 •  zapalenie żył, duże żylaki i tętniaki,
 •  zaawansowana choroba nadciśnieniowa,
 •  zmiany ropne i zapalne na skórze chorego,
 •  krwotoki lub tendencje do ich występowania,
 •  czas menstruacji

 

JEŻELI MAJĄ PAŃSTWO WĄTPLIWOŚCI, CZY W PRZYPADKU WYSTĘPUJĄCYCH U SIEBIE PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH, POWINNIŚCIE I CZY MOŻECIE KORZYSTAĆ Z MASAŻY, PROSIMY O KONSULTACJĘ ZE SWOIM LEKARZEM PROWADZĄCYM.