Jakie zajęcia wybrać?

Zajęcia prozdrowotne

PILATES

Zajęcia te wzmocnią mięśnie całego Twojego ciała, w szczególności głębokie mięśnie brzucha i grzbietu. Sekwencje ćwiczeń wykonywane są przy spokojnej muzyce, dzięki czemu ruch poprowadzony jest świadomie i precyzyjnie. Zajęcia te ze względu na swój prozdrowotny charakter idealnie sprawdzą  się osobom po kontuzjach, kobietom przygotowującym się do ciąży, będącym w ciąży i po ciąży. Pilates to fuzja ćwiczeń inspirowanych jogą, baletem i ćwiczeniami siłowymi. Ich istotą jest poprawa elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała. Pilates zniweluje Twoje bóle kręgosłupa i stawów oraz nauczy Cię nawyków poprawnej postawy i oddychania. Zajęcia te są idealnym uzupełnieniem oraz sposobem na regenerację dla osób intensywnie trenujących na zajęciach dynamicznych.

YOGA

Pomoże Ci osiągnąć spokój ducha oraz sprawi, że Twoje ciało będzie silniejsze i bardziej sprawne. Regularne wykonywanie asan- pozycji jogi, pogłębi Twoją świadomość ciała oraz zwiększy jego stabilność i gibkość. Yoga obudzi witalność, zregeneruje siły oraz pomoże Ci złapać oddech, który będzie prawdziwym  wytchnieniem od codzienności. Regularna praktyka, dzięki precyzji i koncentracji przywróci równowagę napięć w ciele oraz uwolni Cię od stresu i niepokoju.

Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy (kostek, kocy, pasków, wałków) umożliwiających poprawne wykonywanie asan osobom z ograniczeniami czy dolegliwościami bólowymi.  Dlatego też yoga jest odpowiednia dla każdego, w każdym wieku. Wszystko, czego potrzebujesz do życia i działania nosisz w sobie. Obudź to!

ROZCIĄGANIE

Rozciąganie,.. za tym jednym słowem stoi cała lista korzyści dla Twojego zdrowia. Dzięki prawidłowo wykonywanemu rozciąganiu zwiększysz swój zakres ruchu. Twoje ciało będzie bardziej mobilne, a zakwasy po treningach mniej dokuczliwe. Poprzez zwiększenie elastyczność mięśni i powięzi zapobiegniesz kontuzjom i przykurczom. To zajęcia absolutnie dla wszystkich, są doskonałym uzupełnieniem codziennej aktywności. Wyjątkowo bacznie powinni przyjrzeć się im mężczyźni ze względu na naturalnie mniejszą gibkość.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

To spokojny i bezpieczny program ćwiczeń, który zadba o poprawę Twojej ruchomości kręgosłupa, wzmocnieni mięśni przykręgosłupowe oraz rozciąganie mięśnie mające tendencję do przykurczy. Jeśli pracujesz wiele godzin w pozycji siedzącej to zajęcia z zakresu zdrowego kręgosłupa są absolutnym wybawieniem dla Twoich pleców.  To właśnie te ćwiczenia kształtują  postawę przyjazną nie tylko kręgosłupowi, ale i wszystkim Twoim stawom. Zdrowy kręgosłup stanowi idealną profilaktykę w walce z bólem i przeciążeniem narządu ruchu.

CARDIO SOFT

Trening kondycjonujący o niskiej intensywności. Polecany dla każdego, niezależnie od poziomu  zaawansowania. W trakcie treningu łączymy marsz bądź lekki trucht z prostymi ćwiczeniami funkcjonalnymi. W zależności od treningu na zajęciach wykorzystujemy różne sprzęty m.in. stepy, bosu, hantle, big ball, mini ball.

Trening typu cardio wzmacnia serce, układ odpornościowy, przyspiesza procesy metaboliczne i spalanie zbędnych kalorii. Pozycja obowiązkowa w grafiku treningowym!

TRENING MDM

To najważniejsze ćwiczenia mięśni dna miednicy nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn!

Poprawiają ukrwienie tkanek, uelastyczniają oraz wzmacniają mięśnie dna miednicy. Ćwiczenia te zmniejszają bóle menstruacyjne, zapobiegają obniżaniu się narządów rodnych, a także poprawiają satysfakcję seksualną. Ułatwią Ci świadome „sterowanie” mięśniami w trakcie bliskości z partnerem/ką, czynności dnia codziennego, wspomogą Cię przy dźwiganiu ciężarów jak i unormują nawyki toaletowe. 

Dopóki nie występują problemy ze zbyt częstym oddawaniem lub nietrzymaniem moczu, a sprawność seksualna nie wzbudza niepokoju nie troszczymy się o profilaktykę.

 Jednakże szybko się przekonamy, że stosowanie odpowiednich ćwiczeń pozwala na dłuższe i bardziej satysfakcjonujące życie seksualne. Ćwiczenia te uchronią również przed wstydliwym problemem nietrzymania moczu, który potrafi skutecznie wyeliminować z życia towarzyskiego.

Zajęcia dynamiczne

*WZMACNIAJĄCE

BODY PUMP

Autorski program z wykorzystaniem sztang i wolnych obciążeń opracowywany przez nasz trenerski duet Agnieszkę i Adama Derdzikowskich. Zajęcia Body Pump adresowane są zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.  To nie tylko typowy trening wzmacniający. Dzięki dużej ilości powtórzeń, wykonywanych w tempie na umiarkowanych i dużych obciążeniach pobudza metabolizm, co znacznie sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej.

Często Panie uważają, że podnoszenie ciężarów zbuduje im zbyt dużą masę mięśniową, przez co ich sylwetka nabierze męskich cech. Jest to absolutny mit! O ile mężczyźni, z uwagi na hormony mogą liczyć na taki efekt Body Pump, to z tego samego powodu, kobiety (bez wsparcia chemii i nielegalnych środków dopingujących) nigdy nie będą miały męskiej muskulatury.

Podczas treningu każdy dobiera sobie obciążenie na miarę swoich możliwości. Zatem ilość podnoszonych kilogramów nie będzie sprzyjała nadmiernej budowie masy u kobiet i jednocześnie pozwoli ją zbudować u mężczyzn.

Mężczyźni jak i kobiety cenią Body Pump, gdyż daje możliwość wyizolowanej pracy poszczególnych mięśni podkreślając ich rzeźbę. Kobiety mają okazję skupić się na wzmocnieniu górnych partii (pomyśl o ładnie podkreślonym dekolcie, plecach i ramionach w czasie lata), a Panowie mają niepowtarzalną okazję, by do pracy zmusić również swoje nogi.

Jeśli interesuję Cię mocne ciało, rzeźba i spalanie tłuszczu, a to wszystko przy dobrym beacie muzycznym  – zapraszamy na Body Pump 🙂

TAŚMY TRX

To trening wzmacniający z wykorzystaniem specjalnych taśm podwieszanych do sufitu. W trakcie ćwiczeń na naszą korzyść działają grawitacja oraz opór własnego ciała. Trening pomaga zbudować wytrzymałe mięśnie, a także poprawia ich elastyczność i ułatwia późniejszą regenerację. Ćwiczenia wspomagają też równowagę, stabilizację i mobilność. Są pomocne w przypadku, kiedy chcemy stać się silniejsi i zależy nam na wytrenowaniu w jednej sesji wszystkich partii mięśniowych. 

BUP

Brzuch, uda oraz pośladki to partie ciała, na których wyglądzie najbardziej zależy większości kobiet. W celu poprawy aparycji tych części ciała warto wykorzystać ćwiczenia modelująco – ujędrniające. Ten rodzaj treningu bogaty jest w formy wyszczuplające, które pomagają rozprawić się z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz znienawidzonym cellulitem. Pełnego efektu wysmuklenia nie udałoby się osiągnąć bez strefy cardio, która w szybki sposób uzewnętrzni nasze starania.

BRAZYLIJSKIE POŚLADKI / BUDOWANIE POŚLADKÓW

Trening nastawiony szczególnie na pracę mięśni pośladków  oraz redukujący cellulit. Ćwiczenia wzmacniające, dzięki którym pośladki staną się jędrne i lekko się uniosą. Trening przeznaczony dla każdego, zakończony ćwiczeniami na mięśnie brzucha. Przygotuj swoje pośladki na nowe jeansy !

SMUKŁA SYLWETKA/ PŁASKI BRZUCH

– trening adresowany do kobiet

– ukierunkowany na wzmocnienie całej sylwetki

– średni poziom intensywności

– składa się z prostych ćwiczeń, które każda z Was z pewnością wykona

– trwa 55 min, ale gwarantuję, że będzie to najkrótsze 55 minut w Twoim życiu.

Smukła Sylwetka to idealny program dla kobiet, które chcą wzmocnić całe ciało. Składa się z 7 obwodów. W czasie jednego wykonujemy  2 ćwiczenia każde po 30 sek. + 4 sek. przerwy. Trening ułożony tak, by wzmocnić wszystkie partie mięśni, w tym te, istotne dla kobiecego ciała.  Wykorzystujemy różne sprzęty, lub siłę własnych mięśni i grawitację. Ciesz się  zdrową i smukłą sylwetką !

TRENING OBWODOWY

Idealna propozycja zajęć dla osób, które nie przepadają za układami choreograficznymi. Trening obwodowy składa się z serii „stacji” z poszczególnymi ćwiczeniami (czyli obwodu), którą powtarzamy kilkakrotnie. Stacje są przygotowane tak, aby angażowały wszystkie najważniejsze partie ciała. Ustalamy z góry liczbę powtórzeń każdego ćwiczenia lub czas jego trwania Po zakończeniu obwodu odpoczywamy przez 2-3 minuty, a potem przystępujemy do ponownego wykonania całego obwodu. Całość powtarzamy 2 – 3 razy.

TABATA

Zasada jest prosta, ćwiczymy przez 20 sekund i przez 10 odpoczywamy. Wykonujemy 8 takich serii. W ciągu 20 sekund pracy robimy tyle powtórzeń jednego ćwiczenia, ile tylko jesteśmy w stanie wykonać w jak najszybszym tempie. Najważniejszy jest tutaj dobór ćwiczeń, które angażują jak najwięcej mięśni naszego ciała. Jeśli pragniesz ciężkiego, satysfakcjonującego treningu, który wprowadzi Twoje ciało na wyżyny życiowej formy …wybierz tabatę.

ROWERY

– short class, czas trwania 35 min + rozgrzewka i cool down

– intensywny trening interwałowy

– buduje kondycję

– utrzymuje przyspieszony metabolizm nawet do 72 h

– wysmukla nogi i pośladki

Oparty na autorskim programie trening, w czasie którego wypocisz nawet do 500 kalorii. Intensywny wysiłek przedzielony jest krótkimi przerwami, które pozwalają złapać oddech ale przede wszystkim budują kondycję. Intensywność treningu zależy od Ciebie. Ustaw optymalne dla siebie tempo i obciążenie i poddaj się motywującym bitom muzyki – jedziemyyyyyy!!!

ROZMIAR MNIEJ

Intensywny trening interwałowy, nastawiony na efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Trening zaczynamy 10-minutową rozgrzewką. Część zasadnicza trwa 30 minut i obejmuje 45 sekund intensywnej pracy przeplatanej 15-sekundowymi przerwami. Trening kończymy rozciąganiem.

Ze względu na intensywny charakter trening świetnie poprawia wydolność tlenową organizmu oraz zapewnia przyspieszone spalanie kalorii nawet do 48 h po treningu, tzw. efekt after burn.

CROSSFERA

Cała jednostka treningowa to trening mieszany, obejmujący ćwiczenia zarówno siłowe, funkcjonalne jak i wytrzymałościowe. Intensywność treningu jest dla każdego inna – każdy ćwiczy na miarę swoich możliwości, potrzeb i kondycji. Przez cały trening, trener jest cały czas obecny, aby pomóc Ci w doborze obciążenia, skontrolować prawidłową technikę wykonywania ruchu oraz pokazać i poinstruować jak wykonać nowe dla Ciebie ćwiczenie.

TRAMPOLINY

Zajęcia wydolnościowe na trampolinach to strzał w 10 dla każdego kto chciałby poczuć się jak dziecko, porządnie się zmęczyć i świetnie się bawić. Trening odbywa się w rytmie hitów i mocnych bitów, a trenerka zadba o to, by do skoków nie zabrakło Wam energii!

JUMP&SCULPT

Oryginalna mieszanka cardio oraz wzmacniania. Pierwsza część treningu poświęcona jest poprawie wydolności, czyli klasyczny „trampolinowy” zajazd. W drugiej połowie treningu kompleksowo wzmacniamy wybrane partie ciała w zależności od fantazji instruktorki

ZUMBA

Zumba jest połączeniem tańca i aerobiku, tradycyjnych kroków tanecznych wykorzystywanych w fitnessie, oraz ćwiczeń kształtujących i ujędrniających ciało. Łączy w sobie energetyczną i motywującą muzykę z wyjątkowymi krokami, tworząc atmosferę świetnej zabawy.

SALSATION

Mianem salsation (nazwa to połączenie dwóch słów: hiszpańskiego salsa i angielskiego sensation, które oznaczają: sos i uczucie; trening ten jest zatem mieszanką rytmów, w których ważne są emocje) określa się połączenie elementów tańca z ćwiczeniami. Ta forma aktywności (przeznaczona dla każdego) stanowi zestawienie elementów treningu funkcjonalnego i takich energetycznych stylów tanecznych jak na przykład salsa, samba czy flamenco.